воскресенье, 17 мая 2020 г.

ДИСЦИПЛІНА  "СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД КЛІЄНТА" (531 ГР.)


ТЕМА. Кризові центри соціально-психологічної допомоги
План
1.     Завдання центру соціально-психологічної допомоги
2.     Права центру соціально-психологічної роботи
3.     Діяльність центру соціально-психологічної допомоги

 Центр соціально-психологічної допомоги є закладом, що надає соціальні послуги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, і утворюється місцевим органом виконавчої влади.
Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також положенням про центр.
 Основним завданням центру є надання невідкладних психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг, послуг з працевлаштування осіб, які перебувають в кризовому стані, для сприяння їх якнайшвидшому поверненню до нормальних умов життєдіяльності.
Центр відповідно до покладених на нього завдань:
1) подає допомогу особам (у тому числі з дітьми), які перебувають у кризовому стані (зокрема спричиненому стихійним лихом, учиненням стосовно них злочину, насильством в сім’ї);
2) надає особам, які прийняті до центру, тимчасовий притулок та забезпечує їх харчування;
3) надає методичні поради, проводить психодіагностику з метою психологічної реабілітації та адаптації;
4) забезпечує реалізацію прав дітей, молоді, сім’ї у суспільстві, надає консультації з питань виховання дітей, сприяє гармонійному розвитку осіб, їх соціальному патронажу;
5) здійснює лікувально-оздоровчі заходи, подає першу невідкладну допомогу в разі нещасного випадку;
6) забезпечує пошук донорів для надання гуманітарної допомоги;
7) забезпечує захист прав та інтересів особи, подає допомогу в оформленні правових документів;
8) надає інформацію про режим роботи закладів соціального спрямування, охорони здоров’я, освіти, центру зайнятості, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
9) направляє у разі потреби осіб, які звернулися до центру, до інших закладів та установ, що можуть повніше забезпечити задоволення їх запитів;
10) сприяє разом з іншими установами та організаціями виведенню з кризового стану осіб, які звернулися до центру.
 Центр має право:
- визначати форми та методи роботи;
- використовувати для провадження своєї діяльності кошти інших джерел, в тому числі міжнародної фінансової, технічної допомоги та міжнародні гранти;
- залучати на договірних засадах для надання соціальних послуг (консультацій, методичної допомоги) підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.
Центр провадить діяльність на принципах захисту прав людини, гуманності, законності, доступності послуг, конфіденційності, поваги до особистості.
 Діяльність центру координує управління (відділ) у справах сім’ї та молоді. Організаційно-методичне забезпечення діяльності центру здійснює центр соціальних служб для молоді.
Центр у своїй діяльності взаємодіє із структурними підрозділами місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, службою у справах неповнолітніх, центром соціальних служб для молоді, його спеціалізованими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями.
Зарахування до центру осіб, які перебувають у кризовому стані, провадиться на підставі їх заяви або за письмовим направленням будь-якого структурного підрозділу місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (крім осіб, зазначених у пункті 11 цього Типового положення) за наявності паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
Прийняття осіб та подання їм необхідної допомоги здійснюється центром цілодобово. Максимальний строк перебування особи у центрі становить 90 діб. До центру не приймаються особи:
- які перебувають в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
- із симптомами хвороби в гострому періоді або в період загострення хронічних захворювань;
- психічно хворі.
Відрахування особи з центру здійснюється згідно з наказом директора центру, який видається на підставі:
- заяви особи;
- закінчення встановленого строку перебування у центрі;
- систематичного або одноразового грубого порушення Правил внутрішнього розпорядку центру, затверджених його директором.
Центр очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади органом, який утворив центр. Директор центру:
- організовує роботу центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на центр завдань, визначає ступінь відповідальності працівників;
- затверджує посадові інструкції працівників центру;
- призначає в установленому порядку на посаду та звільняє з посади працівників;
- затверджує Правила внутрішнього розпорядку центру та контролює їх виконання;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, організовує і контролює їх виконання;
- укладає угоди, діє від імені центру і представляє його інтереси;
- розпоряджається коштами центру в межах затвердженого кошторису витрат;
- організовує підвищення кваліфікації працівників;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Питання до державного екзамену з дисципліни "Психологія соціальної роботи" Теоретичні. 1.       Висвітлити місце психол...